1924, Франція
Les Ballets Suedois
22 хв.
Режисери: Рене Клер
Сценаристи: Френсис Пікабія, Рене Клер
Оператор: Джиммі Берліт
У ролях: Жан Борлін, Інге Фрісс, Френсіс Пікабія, Марсель Дюшан, Мен Рей, Даріус Мілход, Марсель Ашар, Жорж Орік

Photo iz knigi Anne Rey. Satie. Solfeges Seuil, Paris 1995.

«Антракт» – своєрідна прем’єра «Німих ночей 7 ½». Короткометражний фільм, який відкрив світу видатного французького режисера Рене Клера. Знятий на замовлення Шведського балету в Парижі, «Антракт» планували показувати в перерві вистави з символічною назвою «Спектакль скасовується». Проте сам балет був розпущений за пару місяців, а його кіно-антракт, перемонтований Клером в 1967-му році, згодом став повноцінним фільмом.

«Антракт» якнайкраще передає атмосферу Франції 20-х років з її вируючим життям, ексцентричними витівками художників та їх одвічною любов’ю до експериментів і заперечення всього на світі. Сценарій до балету і частково до фільму написав один з лідерів дадаїзму і сюрреалізму ФрансісПікабіа, музику – великий композитор-авангардист ЕрікСаті, для якого цейтвір став останнім у житті.

Все це перетворило невеличку забавку на гротескну дію, де висміювалось раннє кіно.Сюжет був підпорядкований музичному ритму, а герої дозволяли собі неймовірні витівки.Фільм мав величезний успіх і став першим та єдиним досвідом співпраці РенеКлера із сюрреалістами, а також найбільшабсурдистським творінням в кар’єрі режисера.

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>