ЯГОР ЗАБЄЛОВЯгор Забєлов – либонь, найвідоміший акордеоніст білоруського музичного андеграунду, композитор, автор музики для театру та кіно. З 2003 року – член білоруських музичних проектів «Нагуаль», «Серебряная свадьба». 2005 року Ягор Забєлов разом з Артьомом Залєсскім створює гурт «Gurzuf», в складі якого дає більше 300 концертів на різноманітних етно-, джаз-фестивалях, фестивалях акордеонної та альтернативної музики по всій Європі: Le Grand Soufflet (Франція), Jazz Bez (Польща-Україна), B-Sides (Швейцарія), Fusion (Німеччина), Airbag (Бельгія), Міжнародних фестивалях акордеонної музики в Відні (Австрія) та Торреш Ведраш (Португалія). 2010 року отримав почесну премію Сєрґєя Курьохіна в галузі сучасного мистецтва в номінації «Етно-механіка».

З 2006 року Ягор Забєлов пише музику до спектаклів білоруського театрального режисера Аляксєя Лєлявского, які були поставлені в Німеччині, Польщі, Словенії, Білорусі. Працюючи з академічним каноном, сам вважає, що більше споріднений з рок-музикою.

Ягор Забєлов – автор музики до класичних німих стрічок «Голем: як він прийшов у світ» (1920) Пауля Вегенера та Карла Бьозе й «Менільмонтан» (1926) Дімітрія Кірсаноффа. 2016 року на замовлення Фестивалю «Німі ночі» створив новий музичний супровід до класичного китайського фільму «Богиня» (1924), прем’єра якого відбудеться на фестивалі.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>